Ilka Štuhec je z zmago zaslužila 5.000 € [foto: valgardena.it]

Slovenska ekipa veleslalomistov je bila zelo uspešna na najdaljšem veleslalomu na svetu, ki je bil izpeljan v italijanski Val Gardeni. Štiri odličja, na šest kilometrov dolgem veleslalomu, najdaljšem na svetu, so do sedaj najboljši dosežek Slovencev.

Skupaj kar 700 tekmovalcev se je borilo za odličja med 115 vratci v nedeljo, 1. aprila. Že drugo leto zapored je bila absolutno najboljša v ženski konkurenci naša Ilka Štuhec, ki je progo prepeljala s časom 3:39.37 in si s tem prislužila tudi lepo nagrado. Pri moških je imel najhitrejši čas Avstrijec Hannes Reichelt. Med slovenskimi dobitniki medalj, so se vsak v svoji kategoriji, odlično odrezali tudi dve naši masterki in master. S štartno številko 1, v kategoriji FIS masters C10 – C6, je zmagala Boža Torkar, ki se je tekmovanja udeležila prvič. Svoje tretje mesto iz leta 2009 je izboljšala Ada Humar z osvojeno srebrno medaljo v kategoriji masters C5+C4. Odličen rezultat k skupni uvrstitvi je s tretjim mestom dodal Franci Langus, med FIS masters A5, ki je bila tudi najbolje zastopana kategorija s strani Slovencev.

Ne le dobitniki medalj ampak tudi ostali slovenski tekmovalci so navdušili. Krstno vožnjo na tej progi so dobro spoznali tudi Mojca Pečelin, Peter Furlan, Nik Peternel, Borut Torkar, Bogdan Jemec, Damiana Strehovec, Samuel Borovinšek, ki so bili nad tirolskim tekmovanjem navdušeni.