Konec sezone tudi za masterje

6. aprila se je končala sezona tudi za master smučarje, s finalom v italijanskem Sestrieru. Zaradi preveč novega snega in slabih vremenskih razmer je petkov slalom odpadel, v soboto je bilo izvedeno zadnje tekmovanje za FMC v veleslalomu. Tekmovanje je potekalo na olimpijskih progah, kar je za masterje dodaten izziv.

Slovenija je v veleslalomu dosegli tri medalje Boža Torkar (kat C-6) je bila prva, Patricija Mali (kat C-3) in Marko Rudolf (kat A-3) pa sta bila tretja.

Zadnji rezultati so prinesli Sloveniji štiri kristalne globuse v skupnem seštevku sezone. Boža Torkar (kat C-6), Patricija Mali (kat C-3), Peter Furlan (A-3) in Tadej Prebil (kat A-2) so v svojih kategorijah zasedli tretje mesto.