Kranjec, Kuerner in Mihovilovičeva na stopničkah na Cerknem

Cerkno je gostilo veleslalomski tekmi kategorije FIS za moške in ženske. Ob dobrih pogojih in lepem vremenu se je za zmago borilo 106 smučark in 115 smučarjev, v domače roke pa so šla tri mesta na zmagovalnem odru.

Nina-Katarina Mihovilovič [foto: GEPA]

V ženski konkurenci je bila od Slovenk najboljša Nina-Katarina Mihovilovič, ki je osvojila drugo mesto, za zmagovalko, Nevena Ignjatovićevo iz Srbije pa je zaostala 29 stotink sekunde. Na stopničke je prišla še Čehinja Katerina Paulathova, od naših deklet pa sta se dobro odrezali še Ula Hafner s petim in Katja Jazbec z devetim mestom.

Žan Kranjec [foto: Klemen Zibelnik]

Pri moških sta najvišji mesti pripadli Žanu Kranjcu in Mihi Kuernerju, med katerima je bilo 24 stotink sekunde. Tretje mesto je osvojil Finec Eemeli Pirinen, Matic Skube je bil četrti, Mišel Žerak šesti, Janez Jazbec sedmi, Patrick Jazbec in Tilen Debelak pa sta zasedla rep deseterice.

Rezultati: FIS tekme .: Cerkno :. Veleslalom (m)
Rezultati: FIS tekme .: Cerkno :. Veleslalom (ž)