Lampičeva tretja na celinskem pokalu

Tretji dan celinskega pokala v avstrijskem St. Urlichu je Anamariji Lampič prinesel tretje mesto na 10 km dolgi tekmi s skupinskim štartom v klasični tehniki v kategoriji mladink U20.

Zmagala je včerajšnja zmagovalka Victoria Carl, drugo mesto je dosegla njena rojakinja Julia Belger. Mlajša kategorija mladink U18 se je borila na 7,5 km. Zmagala je Švicarka Alina Meier, pred rojakinjo Lydio Hiernickel in Avstrijko Jasmin Berchtold. Najhitrejša Slovenka je bila Nina Žavbi Kunaver na desetem mestu.

Pri mladincih kategorije U20 je na 15 kilometrov zmagal Francoz Richard Jouve pred rojakom Louisom Schwartzom in Čehom Petrom Knopom, najhitrejši Slovenec je bil Miha Dolar na 31. mestu. Med člani, ki so prav tako tekmovali na 15 km, je bil najhitrejši Italijan Dietmar Noeckler, drugi je bil rojak Mattia Pellegrin ter tretji Nemec Andy Kuehne. Boštjan Klavžar je osvojil 35. mesto.

Celinski pokal v teku na smučeh se nadaljuje prihodnji vikend v Italiji, natančneje v Gressoney Sait Jeanu.

Rezultati: Svetovni pokal .: St. Ulrich :. Članice
Rezultati: Svetovni pokal .: St. Ulrich :. Dekleta – U 20
Rezultati: Svetovni pokal .: St. Ulrich :. Dekleta – U 18
Rezultati: Svetovni pokal .: St. Ulrich :. Člani
Rezultati: Svetovni pokal .: St. Ulrich :. Fantje – U 20
Rezultati: Svetovni pokal .: St. Ulrich :. Fantje – U 18