Lampičeva zmagala na celinskem pokalu

V francoskem Chamonixu so se danes pomerili tekačice in tekači za točke celinskega pokala. Tekmovanje je potekalo v sprintu v prosti tehniki. Dekleta so tekle na razdalji 1,2 km, fantje pa na 1,5 km. Anamarija LampičMiha Šimenc je v kategoriji mladincev U20 pristal tik za zmagovalnim odrom.

Pri mladinkah U20 je drugo in tretje mesto pripadlo Nemkama Jenny Mann in Sofii Krehl. Anita Klemenčič je osvojila 20. mesto, Manca Slabanja 24. mesto in Lea Einfalt 26. mesto.

Anamarija Lampič [foto: OK Erzurum]

V kategoriji mladincev U20 je prvi prečkal ciljno črto Lucas Chanavat pred Jeanom Tiberghienom (oba Francija) in Nemcem Lukasom Grossom. Miha Dolar je osvojil deseto mesto, Lovro Malnar 18. mesto in Klemen Razinger 21. mesto. Pri članih je zmagal Francoz Paul Goalabre, drugi je bil Fulvio Scola ter tretji Mirco Bertolina (oba Italija). Boštjan Klavžar in Luka Prosen sta ostala brez finalnih bojev.

Rezultati: Celinski pokal .: Chamonix :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Chamonix :. Člani
Rezultati: Celinski pokal .: Chamonix :. Mladinke do 20 let
Rezultati: Celinski pokal .: Chamonix :. Mladinci do 20 let