Lanišek tokrat šest desetink za stopničkami, Cene Prevc deseti

Na drugi tekmi svetovnega pokala smučarjev skakalcev v Engelbergu je znova odlično nastopil Anže Lanišek, ki je le za 6 desetink točke zaostal za novo uvrstitvijo na zmagovalni oder.

Anže Lanišek je v Engelbergu prikazal odlične skoke [foto: Bobo]

Zadnja preizkušnja svetovnega pokala pred 69. novoletno turnejo je prinesla sedem slovenskih nastopov v prvi seriji druge tekme v Engelbergu. Po prvi seriji je bil znova odličen Anže Lanišek, ki je skočil 132 metrov, s 151,0 točkami pa je zasedal 6. mesto, nedaleč od samega vrha. Vodil je Poljak Piotr Zyla s 132.5 metri in 156,0 točkami pred Japoncem Jukijom Satom, ki je skočil 135.5 metrov in je zbral 154,5 točk, tretji je bil Norvežan Halvor Egner Granerud s 141.5 metri in 153,1 točkami.

Zelo dober je bil tokrat Cene Prevc, ki je s 127 metri in 139,7 točkami dolgo vodil, po prvi seriji pa je bil na 11. mestu. Nedaleč za njim je bil s 122 metri in 131,4 točkami Domen Prevc, preostalim pa se tokrat žal ni uspelo prebiti v finalno serijo. Peter Prevc je končal na 33. mestu s 117.5 metri in 120,3 točkami, Bor Pavlovčič je skočil 120.5 metrov in je zbral 119,4 točk na 35. mestu, Rok Justin je s 115.5 metri in 114,1 točkami končal na 40. mestu, Tilen Bartol pa je ob pribitku kar 36,1 točk zaradi slabega vetra zasedel 43. mesto, pristal pa je pri 109.5 metrih in je zbral 110,1 točk.

Lanišek v finalu pridobil dve mesti

V finalni seriji je zelo dober skok v zahtevnih razmerah znova prikazal Domen, ki je s 128 metri skočil na trenutno drugo mesto, z 271,1 točkami pa je svojo drugo tekmo v letošnjem svetovnem pokalu končal na 17. mestu. Prav nič slabši ni bil v finalu Cene, ki ga je odneslo do 128 metrov, z 282,6 točkami pa je prišel do odličnega 10. mesta na današnji tekmi. Tudi naš tretji finalist, Lanišek, ni razočaral. 131 metrov in skupno 295,6 točk je bilo dovolj za novo vrhunsko uvrstitev. Sprva je zasedal drugo mesto, a do konca serije sta ga prehitela le še dva tekmovalca. Norvežan Granerud, ki je s 135.5 metri in s skupno 305,4 točkami prišel že do pete zaporedne zmage, kar ni uspelo še nobenemu Norvežanu, ter Zyla s 127.5 metri in 296,2 točkami. Poljak je bil tretji, drugi pa Nemec Markus Eisenbichler s 303,7 točkami.

Svetovni pokal se bo torej nadaljeval z novoletno turnejo, ki se začne 28. decembra v Oberstdorfu, naši pa se bodo še pred tem, v sredo, v Planici z začetkom ob 17. uri pomerili za naslov državnega prvaka.

Rezultati: Svetovni pokal .: Engelberg