Lea Einfalt četrta na celinskem pokalu

Drugi dan celinskega pokala v teku v nemškem na smučeh je potekal Oberwiesenthalu, in sicer disciplini skiatlon. Ženske kategorije so tekmovale na 2×7,5 km, moške pa na 2×10 km. Od slovenskih predstavnikov se je najbolje odrezala mladinka Lea Einfalt, ki je končala na četrtem mestu s časom 47:15,5. V isti kategoriji je Nika Razinger dosegla šesto mesto (+2:14,0), Anamarija Lampič pa 11. mesto (+3:43,6).

Lea Einfalt [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

V kategoriji članic je Anja Eržen osvojila osmo mesto (+1:40,4), zmagala je Aurelie Dabudyk s časom 45:55,1, druga je bila Nemka Monique Siegel (+13,4) in tretja rojakinja Elisabeth Schicho (+36,5). Pri dekletih v mladinski kategoriji je z absolutnim časom Avstrijka Teresa Stadlober 45:43,6, druga je bila Nemka Katharina Hennig (+1:11,6), tretja pa Švicarka Nathalie von Siebenthal (+1:20,2).

V članski moški kategoriji je zmagal Jonas Dobler s časom 58:17,5, pred Francozom Alexisom Jeannerodom (+23,7) in Nemcem Sebastianom Eisenlauerjem (+58,0). Slovenec Boštjan Klavžar je zabeležil najboljšo slovensko uvrstitev, 29. mesto (+4:36,3). Pri mladincih je zmagal Francoz Clement Parisse pred Nemcem Martinom Weisheitom (+4,2) in rojakom Moritzom Madlenerjem (+12,5). Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegel Mark Klinar na 14. mestu (+3:02,0).

Rezultati: Celinski pokal .: Oberwiesenthal :. Mladinke
Rezultati: Celinski pokal .: Oberwiesenthal :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Oberwiesenthal :. Mladinci
Rezultati: Celinski pokal .: Oberwiesenthal :. Člani