Lea Einfalt srebrna v Liberecu

Za tretjo slovensko medaljo na letošnjem olimpijskem festivalu evropske mladine (OFEM) v češkem Liberecu je poskrbela smučarska tekačica Lea Einfalt. V teku na pet kilometrov v prosti tehniki je bila druga.

Po dveh medaljah alpske smučarke Eli Plut, je tretjo v slovensko zbirko dodala smučarska tekačica Lea Einfalt. Na 5-kilometrski preizkušnji v prosti tehniki je zaostala le za Norvežanko Hilde Losgard Landheim, ki je 16-letno Medvodčanko prehitela za 18,4 sekunde. Tretjeuvrščena, Švedinja Sofia Henriksson, je za Einfaltovo zaostala šest desetink sekunde.

Slovenski uspeh je s sedmim mestom dopolnila Nika Razinger, Špela Molk je bila 50., Tjaša Zupan pa še tri mesta za njo.

Med dečki se je izkazal Aljaž Praznik, ki je v teku na 7,5 km v prosti tehniki zasedel deseto mesto, za zmagovalcem Martinom Weisheitom iz Nemčije pa je zaostal 34,2 sekunde. Matej Košir (+2:41,3) je bil 70., medtem ko Mark Klinar zaradi zdravstvenih težav ni nastopil.

Rezultati: Olimpijski festival evropske mladine .: Liberec :. Razdalja 5 km (ž)
Rezultati: Olimpijski festival evropske mladine .: Liberec :. Razdalja 7,5 km (m)