Lea Einfalt tik pod stopničkami na celinskem pokalu

Drugi dan celinskega pokala v italijanski Madonni di Campiglio je Lei Einfalt prinesel uvrstitev tik pod zmagovalni oder v kategoriji deklet do 20 let. Na 10 km v prosti tehniki s skupinskim štartom je Einfaltova za tretjim mestom zaostala samo štiri desetinke sekunde. Ekipni uspeh sta zabeležile še Nika Razinger na šestem mestu in Anamarija Lampič mesto nižje. Zmagala je Italijanka Francesca Baudin, pred Avstrijko Tereso Stadlober in rojakinjo Giulio Sturz. Pri fantih do 20 let je zmago slavil Francoz Clement Parisse pred Švicarjem Liviom Bielerjem in Kazahstancem Sergeyem Malyshevom. Najhitrejši Slovenec Miha Šimenc je osvojil 18. mesto.

Lea Einfalt [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

V kategoriji članic je edina Slovenka Barbara Jezeršek osvojila deveto mesto. Na zmagovalnem odru so se zvrstile Italijanke. Zmagala je Debora Argeiter pred Marino Piller in Eliso Brocard. V kategoriji članov je Domen Potočnik zabeležil najboljšo slovensko uvrstitev 17. mesto. Prvo in drugo mesto je šlo v Nemčijo. Zmagal je Thomas Wick pred Franzom Goeringom, tretji je bil Francoz Adrien Backscheider.

Rezultati: Celinski pokal.: Madonna di Campiglio :. Članice
Rezultati: Celinski pokal.: Madonna di Campiglio :. Mladinke
Rezultati: Celinski pokal.: Madonna di Campiglio :. Člani
Rezultati: Celinski pokal.: Madonna di Campiglio :. Mladinci