Lea Einfalt zmagala na celinskem pokalu na Rogli

Drugi dan celinskega pokala v teku na smučeh na Rogli se je odlično izšel za Leo Einfalt, ki je na 10 kilometrov v prosti tehniki s skupinskim štartom za skoraj minuto slavila pred drugo uvrščeno Katharino Hennig (+55,8) ter Sofie Krehl (+1:02,3) na tretjem mestu. Med deset najboljših se je z devetim mestom uvrstila še Anita Klemenčič. Članice so se pomerila na 15 kilometrov, kjer je zmagala Francozinja Aurelie Dabudyk s časom 36:28,8. Drugo mesto je zasedla Sara Pellegrini (+0,4) ter tretje Francesca Baudin (+2,6) (obe Italija). Nika Razinger (+1:05,2) je kot edina slovenska članica na štartu osvojila 16. mesto.

Lea Einfalt je slavila na tekmi celinskega pokala na Rogli [foto: SZS]

Enako dolžino kot članice so morali preteči tudi mladinci U20. S 15 kilometrsko razdaljo je najhotreje opravila Richard Jouve in sicer s časom 33:30,9. Drugi je bil Lucas Chanavat (+0,3) ter tretji Louis Scwartz (+0,5) (vsi Francija). Miha Šimenc (+35,6) je osvojil deveto mesto in s tem najboljšo domačo uvrstitev. Pri članih je na 30 kilometrov zmago slavil Francoz Adrien Backscheider s časom 1:07:40,3 pred Italijanom Francescom De Fabianom (+4,0) ter Švicarjem Linardom Kindschijem (+40,8). Najhitrejši Slovenec Domen Potočnik (+1:11,6) je osvojil solidno 12. mesto.

Rezultati: Celinski pokal .: Rolga :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Rolga :. Člani
Rezultati: Celinski pokal .: Rolga :. Dekleta U20
Rezultati: Celinski pokal .: Rolga :. Fantje U20