Mazejeva 4., Štuhčeva 7. na treningu smuka v Val d’Iseru

Ilka Štuhec [foto: GEPA]

Smučarke so imele danes priložnost spoznati progo Oreiller Killy v Val d’Iseru, kjer bosta v petek in soboto na sporedu tekmi svetovnega pokala. Na prvem treningu smuka je najboljši čas voženj postavila Avstrijka Anna Fenninger, le tri stotink je zaostala Američanka Julia Mancuso, tretje mesto pa je zasedla Španka Carolina Ruiz Castillo, ki je zaostala 42 stotink. Takoj za njo se je uvrstila Tina Maze (+0.54), dobro pa se je odrezala tudi Ilka Štuhec, ki je zasedla sedmo mesto (+0.91).

Zaradi vremenskih razmer je program tekem nekoliko spremenjen. Smučarke bodo tako najprej v petek nastopile na smuku, dan kasneje pa na superveleslalomu. Start obeh preizkušenj, na katerih bosta slovenska barve branili Tina in Ilka, je ob 10.45.

Rezultati: Svetovni pokal .: Val d’Isere :. Smuk – trening I (ž)