Na drugi tekmi v Brotterodeju Lanišek na 3. mestu

Na 21. tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v nemškem Brotterodeju se je znova na stopničke zavihtel najboljši skakalec te periode pokala, Anže Lanišek, ki je osvojil tretje mesto.

Anže Lanišek [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Potem, ko so organizatorji tekem celinskega pokala v Nemčiji prvo tekmo izvedli danes dopoldne, dobil jo je Nejc Dežman, so popoldne izpeljali še drugo tekmo. Tokrat je zmaga po zaslugi Davida Siegla ostala doma, potem ko je skočil 112.5 in 114 metrov, zbral pa je 269,9 točk. Drugi je bil Poljak Jakub Wolny s 114.5 in 115 metri ter 269,4 točkami, na tretje mesto pa je z enakima daljavama, a s skupno 266,3 točkami skočil Anže Lanišek. Dopoldanski zmagovalec in vodilni v seštevku pokala, Dežman je bil tokrat s 110.5 in 113.5 metri ter 258,7 točkami sedmi, nove točke so osvojili še Tomaž Naglič na 17., Jurij Tepeš na 22., Miran Zupančič na 28. in Robert Kranjec na 29. mestu.

Skupno po 21. tekmah z 807 točkami vodi Dežman pred Andreasom Wankom in Sieglom, ki imata po 799 točk. Lanišek je s 713 točkami peti. Celinski pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v Klingenthalu, perioda pa se bo zaključila čez dva tedna v Reni.

Rezultati: Celinski pokal .: Brotterode