Na prvem treningu v Wengnu nastopil tudi Bode Miller

Alpski smučarji se že pripravljajo na prihajajoči konec tedna, ko bo tekme svetovnega pokala gostil švicarski Wengen.

Mayer je aktualni smukaški olimpijski prvak, smuk v Wengnu pa je lani končal na 6. mestu (foto: GEPA)

Najhitrejši na prvem treningu pred sobotnim smukom je bil olimpijski prvak Matthias Mayer. 65 stotink je za 24-letnim Avstrijcem zaostal domačin Carlo Janka, tretji čas pa je postavil vodilni smukač sezone Norvežan Kjetil Jansrud. S progo Lauberhorn, ki je najdaljša v svetovnem pokalu, se je spopadel tudi Američan Bode Miller, ki je nastopil prvič v letošnji zimi. Pred tem je namreč okreval po operaciji hrbta.

Miller se je uvrstil na 27. mesto (foto GEPA)

S treningom smuka je opravila tudi šesterica Slovencev, od katerih je bil najvišje uvrščen Andrej Šporn, ki je zasedel 26. mesto (+3.08). Rok Perko je bil 40., Martin Čater 51., Klemen Kosi 52., Boštjan Kline 57., Štefan Hadalin pa 59.

Rezultati: Trening .: Wengen :. Smuk (m)