Na prvi tekmi v Engelbergu Naglič in Pavlovčič med 10

Zasneženo 5. tekmo celinskega pokala v sezoni 2017/18 je v švicarskem Engelbergu dobil drugi 17-letnik v tej sezoni, Francoz Jonathan Learoyd, za katerega je to prvi uspeh na mednarodni ravni. Najboljši Slovenec je bil s 7. mestom Tomaž Naglič, deveti je bil Bor Pavlovčič.

Tomaž Naglič [foto: GEPA]

Od sedmerice slovenskih skakalcev v Švici, ki tradicionalno pozdravi tekmi celinskega pokala pred začetkom novoletne turneje, se je najbolj izkazal izkušeni Žirovec, Tomaž Naglič, ki je s 122.5 in 131 metri ter 237,9 točkami skočil na 7. mesto, potem ko je v finalu imel četrto oceno serije. Bor Pavlovčič je v finalu s šestega mesta padel na deveto, doskočil pa je pri 129.5 in 125 metrih, zbral pa je 236,5 točk.

Aljaž Osterc je bil tretji najboljši Slovenec in je zaokrožil najboljšo petnajsterico uvrščenih, le dve desetinki točke je za njim na 16. mestu zaostal Miran Zupančič. Do točk se je s 26. mestom prebil še Andraž Pograjc, medtem ko sta brez le teh na 43. in 55. mestu v spremenljivih vetrovnih razmerah v konkurenci 72 tekmovalcev ostala Anže Lanišek in Nejc Dežman.

Prvič na tekmah celinskega pokala slavi obetavni Francoz, Learoyd, ki je bil v Whistlerju najvišje do zdaj na 2. mestu. Skočil je 135.5 in 128 metrov, zbral pa 259,1 točk. Z 250,6 točkami mu blizu ni mogel tri leta starejši Čeh Viktor Polašek s 133 in 128.5 metri, tretji je bil domačin Killian Peier s 131 in 129.5 metri ter 248,6 točkami. Skupno vodi še en 17-letnik, Poljak Tomasz Pilch, ki je bil danes peti, po naj skoku finala s 131.5 metri. Drugi je Žiga Jelar, tretji pa Learoyd.