Najhitrejša Razingerjeva na 11. mestu

Zadnja posamična preizkušnja na mladinskem svetovnem prvenstvu v češkem Liberecu se je pri dekletih najbolje izšla za Thereso Stadlober. Avstrijka je v skiatlonu (5 km / 5 km) za dobrih šest sekund premagala Rusinjo Nedezhdo Shuniaevo. Slednja je imela šele 13. čas po prvem delu klasike, drugi del pa je opravila z najboljšim časom. Tretja je bila prav tako Rusinja Alisa Zhambalova (+10,9). Trojica slovenskih deklet se je uvrstila med najboljših 20. Nika Razinger je osvojila 11. (+57,1), Lea Einfalt 14. (+1:07,3) ter najmlajša Anamarija Lampič 18. mesto (1:24,9).

Nika Razinger [foto: Aleš Gros/SZS]

Ruski mladinci so se senzacionalno veselili trojne zmage, najhitrejši je bil Dimitriy Rostovtsev, pred Artemom Maltsevom (+3,9) in Alexeyem Chervotkinom (+5,2). Najhitrejši slovenski mladinec je bil Aljaž Praznik na 38. mestu (+3:29,7), Miha Šimenc je bil 41. (3:43,3), Mark Klinar pa 45. (3:54,5).

V nedeljo se bo mladinsko svetovno prvenstvo zaključilo s štafetnimi preizkušnjami. Dekleta se bodo pomerile na 4 x 3,3 km, fantje pa na 4 x 5 km. Slovenija bo imela na štartu le štafeto mladink.

Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Liberec :. Skiatlon (ž)
Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Liberec :. Skiatlon (m)