Nina Žnidar nepremagljiva na veleslalomu v Italiji

V italijanskem Speikbodenu potekajo FIS tekmovanja. V nedeljo in ponedeljek sta bili na sporedu veleslalomski preizkušnji. Na ponedeljkovi tekmi je slavila Nina Žnidar, ki je nastopila s številko ena. 18-letnica je vodila že po prvi seriji, premoč pa je pokazala tudi na drugi progi, ki jo je odsmučala za več kot sekundo hitreje od konkurence. Na zmagovalnem odru sta se ji pridružili Italijanka Giulia Borghetti in Avstrijka Birgit Nagl. Do uvrstitve je prišla še Naja Babnik na 14. mestu. Na nedeljski preizkušnji, kjer je slavila Žana Novaković iz Bosne in Hercegovine, je Nina Katarina Kermavner osvojila 13. mesto, ostale slovenske smučarke pa so odstopile.

Nastopili so tudi fantje. Na obeh veleslalomih je peto mesto zasedel Žan Grošelj, pred njim pa so se zvrstili štirje Švicarji. Na prvi preizkušnji je bil Jakob Špik osmi, na drugi pa mesto boljši Andraž Reich-Pogladič.

V torek in sredo sta na sporedu slalomski tekmi.

Rezultati: FIS tekme .: Speikboden :. Veleslalom I (ž)
Rezultati: FIS tekme .: Speikboden :. Veleslalom II (ž)
Rezultati: FIS tekme .: Speikboden :. Veleslalom I (m)
Rezultati: FIS tekme .: Speikboden :. Veleslalom II (m)