Odpoved finalne tekme, Žan Košir tretji

Prireditelji finala svetovnega pokala v deskanju na snegu v španski Sierra Nevadi so morali današnji paralelni veleslalom zaradi pretoplega vremena odpovedati. To je pomenilo, da je v skupnem seštevku paralelnih disciplin Žan Košir zasedel tretje mesto, pred njim sta se uvrstila le Avstrijec Andreas Prommegger in Italijan Rolandom Fischnaller.

Žan Košir [foto: Oliver Kraus/FIS]

V deseterico se je uvrstil tudi Rok Marguč, ki je zasedel sedmo mesto. Rok Flander je 21., Jernej Demšar 37., Tim Mastnak 38., Izidor Šušteršič 39. in Jure Hafner 49.

V ženski konkurenci je skupna zmagovalka Švicarka Patrizia Kummer pred Avstrijko Marion Kreiner in Kanadčanko Caroline Calve. Najboljša Slovenka je Gloria Kotnik na 36. mestu. Iva Polanec je bila 47. in Patricia Mastnak 57.

Lestvice: Svetovni pokal :. Paralelne discipline (m)
Lestvice: Svetovni pokal :. Paralelne discipline (ž)