OPA: Zlata medalja za Razingerja in Lampičevo

V švicarskem Eisiedelnu so se mladi slovenski tekači pomerili z vrstniki na igrah mladih, imenovanih OPA igre. Med mlajšimi dečki je bil na 5 km preizkušnji v klasični tehniki nepremagljiv Klemen Razinger, Nik Piber je zasedel 11., Benjamin Črv pa 17. mesto. V kategoriji starejših dečkov je slavil Nemec Marius Cebulla, na stopničke pa se je s tretjim časom povzpel Lovro Malnar. Matic Slabe je preizkušnjo končal na sedmem mestu, Gaber Arh je bil deseti in Miha Šimenc 13.

Tudi pri dekletih so organizatorji predvajali slovensko himno, saj je bila Anamarija Lampič nepremagljiva med starejšimi deklicami. Nastopila je tudi Anja Žavbi Kunaver in zasedla 12. mesto. Med mlajšimi deklicami je bila najboljša Nemka Katharina Hennig, tretje mesto je zasedla Ela Praznik, Anita Klemenčič je bila 11. in Neva Pančur 13.

Rezultati: OPA igre .: Einsiedeln :. Mlajše deklice
Rezultati: OPA igre .: Einsiedeln :. Starejše deklice
Rezultati: OPA igre .: Einsiedeln :. Mlajši dečki
Rezultati: OPA igre .: Einsiedeln :. Starejši dečki