Pet skakalcev do točk, dva med deseterico

Karavana svetovnega pokala v smučarskih skokih se je preselila v Nizhy Tagilu, kjer so Rusi na tamkajšnji prenovljeni skakalnici prvič gostili tekmo svetovnega pokala. Preizkušnja je veselje prinesla tudi slovenskemu taboru, saj se je pet skakalcev uvrstilo med dobitnike točk, dva med najboljšo deseterico, dva pa še takoj za njo.

Najvišje je znova posegel Peter Prevc (127,0 m; 124,5 m), ki je v finalu napredoval za eno mesto in preizkušnjo končal na petem mestu. ″Z razpletom današnje tekme sem zadovoljen, saj sem se včeraj na treningu lovil na tej novi skakalnici. Prikazal sem dva solidna skoka, kar je dobro,″ je po tekmi dejal Prevc. Le dve mesti slabši je bil Matjaž Pungertar (130,0; 127,0), ki je tako s sedmim mestom prišel do uspeha kariere. Tik za najboljšo deseterico je končal Robert Kranjec (123,5; 125,0), mesto slabši, torej 12., pa je bil Jernej Damjan (125,0; 122,5). Na zadovoljstvo strokovnega štaba, ki ga je tokrat vodil pomočnik glavnega trenerja Nejc Frank, je do točk za 22. mesto prišel še Jurij Tepeš (118,0; 122,0).

Matjaž Pungertar je s sedmim mestom prišel do rezultata kariere [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Izven dobitnikov točk sta tokrat ostala Nejc Dežman (117,5) in Anže Lanišek (117,5), ki sta zasedla 33. in 39. mesto.

Prve zmage med svetovno elito se je veselil Anders Fannemel (132,0; 133,0), ki je vodil že po prvi seriji, v drugo pa le še potrdil, da se je najbolj spoprijateljil s skakalnico v Nizhny Tagilu. Norvežan je s tem tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, saj v Rusijo ni pripotoval vodilni Čeh Roman Koudelka. V vse boljši formi je Avstrijec Gregor Schlierenazauer (129,0; 133,0), kar je dokazal tudi z današnjim drugim skokom. Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra je stopil Nemec Severin Freund (130,5; 127,0).

V nedeljo je na sporedu še ena preizkušnja svetovnega pokala.

Rezultati: Svetovni pokal .: Nizhy Tagil