Pokalne tekme smučanja prostega sloga – slopestyle na Krvavcu

Na Krvavcu je v soboto potekal državni pokal v disciplini slopestyle. Na odlično pripravljenem poligonu, enem boljših v Sloveniji v tem trenutku, je organizatorju uspelo kljub slabim vremenskim razmeram (megla je neprestano onemogočala dobro vidljivost) izpeljati dve vožnji, od katerih je boljša štela za končno uvrstitev.

Med dekleti je slavila Anja Krivec (ŠD Grbina), druga je bila Veronika Perc (ŠD Grbina), tretja pa Katarina Černivec (ASL Fly). Med fanti je v članski konkurenci prvo mesto osvojil Lovrenc Kolenc (SD 1080), drugo Matic Lovko (SD 1080), tretje pa Boštjan Lovko (SD 1080). Med mladinci je tokrat najbolje odpeljal Maj Štirn (SD 1080), sledila pa sta mu Nik Podrepšek (SD 1080) in Leon Žagar (ASK Slammer). V najmlajši kategoriji je v konkurenci dečkov prvo mesto osvojil Nik Gorjanc (ASK Triglav), drugo Martin Zaletelj (ASK Triglav) in tretje Matjaž Brolih (ASK Triglav). Na sami tekmi je nastopilo skupaj 26 tekmovalk in tekmovalcev iz šestih slovenskih klubov smučanja prostega sloga.

Rezultati: Državni pokal .: Krvavec