Prevc daleč pred vsemi

Smučarska zveza Slovenije je pripravila seštevek zmagovalcev v posameznih kategorijah pokala Cockta v smučarskih skokih in nordijski kombinaciji. Absolutni zmagovalec je po pričakovanjih postal Peter Prevc, ki je zbral kar 58.985 točk. Upoštevale so se pondirane vrednosti iz olimpijskih iger, svetovnega prvenstva v poletih, svetovnega pokala in celinskega pokala. Drugo uvrščeni Jernej Damajn (28.240 točk) je bil bistveno skromnejši, vsi ostali pa so zaostali še več. Tretji je bil tako Robert Kranjec (24.110).

Peter Prevc je pometel s konkurenco v Sloveniji [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

V ženski kategoriji je bila najprepričljivejša Maja Vtič (19.160), drugo mesto je pripadlo Katji Požun (11.340), tretje pa Evi Logar (8.810).

Med kombinatorci je v letošnji sezoni najboljše rezultate prikazal Marjan Jelenko (8.600), ki je tako tudi v omenjenem posebnem točkovniku najboljši slovenski kombinatorec. Sledita mu Gašper Berlot (5.995) in Mitja Oranič (2.745).

Maja Vtič [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Kranjčani suvereno do prvega mesta

V kategoriji klubov je vnovič z ogromno prednostjo slavil Kranjski Triglav (176.888), drugi so člani SSK Costella Ilirija (56.959), tretji pa SSK Ihan (46.927)

Lestvice: Pokal Cockta zima (.pdf)