Prvaki Rok Oblak, Juš Sušnik, Jerneja Brec in SSK Ljubno

Na skakalnici v Sebenjah pri Tržiču je potekalo državno prvenstvo v smučarskih skokih za kategorije do 12 in 13 let. Med mlajšimi (dečki do 12 let) je državni prvak postal Juš Sušnik, drugo mesto je osvojil Mark Hafner, tretje pa Jure Močnik. V leto starejši kategoriji je najboljšo pripravljenost prikazal Rok Oblak, ki je bil boljši od Mitje Arha in Filipa Vranca.

Najboljši nordijski kombinatorci [foto: GEPA]

Na ekipni tekmi so bili najboljši člani SSK Ljubno (Karlo Vodušek, Jernej Presečnik, Žak Mogel, Filip Vranc), drugo mesto je pripadlo NSK Tržič – Trifix (Juš Sušnik, Miha Jekovec, Dan Belhar, Kristjan Jekovec), tretje pa SSK Costella Ilirija (Nik Škof, Boštjan Baras, Uroš Jovanoč, Damjan Suzič).

Nastopile so tudi deklice do 13 let, kjer je do državnega naslova prišla Jerneja Brecl, druga je bila Kaja Čož Urbanija, tretja pa Katja Markuta.

Rezultati: Deklice do 13 let
Rezultati: Dečki do 13 let
Rezultati: Dečki do 13 let – ekipno
Rezultati: Dečki do 12 let