Prvi trening smuka Sterzovi, Tina četrta

Ženske so v Schladmingu, kjer sta bila že podeljena kompleta superveleslalomskih medalj, nastopila na prvem uradnem smukaškem treningu. 3050 metrov proge Streicherje najhitreje presmučala Avstrijka Regina Sterz in sicer s časom 1:53.44. Drugo mesto je zasedla Norvežanka Lotte Smiseth Sejersted in zaostala 46 stotink sekunde, tretja pa je bila Fraenzi Aufdenblatten iz Švice, katere vožnja je bila 51 stotink počasnejša od najboljše na prvem treningu.

Tina Maze se je spoprijateljila s smukaško progo [foto: GEPA]

Superveleslalomska prvakinja Tina Maze se je izmed favoritinj za odličje uvrstila najvišje. Črnjanka je z zaostankom 54 stotink zasedla četrto mesto. Teren so preizkusile tudi preostale tri Slovenke. Maruša Ferk (+5,04) je postavila 38. čas, Vanja Brodnik (+7.69) pa 47. Ilka Štuhec je odstopila.

Rezultati: Svetovno prvenstvo .: Schladming :. Smuk – trening I (ž)