Robert Kranjec v drugem razredu znova po 11 letih

Na 7. tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v nemškem Titisee-Neustadtu je Nejc Dežman poskrbel za nove slovenske stopničke z drugim mestom. Med najboljšo deseterico je na šestem mestu končal še Anže Lanišek.

Nemški Titisee-Neustadt je gostil sedmo letošnjo tekmo celinskega pokala v smučarskih skokih. Močna slovenska zasedba je po prvi seriji napovedovala sijajne dosežke, na koncu pa se lahko veseli stopničk oz. drugega mesta Nejca Dežmana, ki je skočil 131 in 133 metrov, zbral pa je 244,9 točk. Daleč pred vsemi je bil danes 19-letni Norvežan Marius Lindvik s 138.5 in 136 metri ter 263,5 točkami. Na tretjem mestu je končal boljši od dveh Francozov med prvo četverico, izkušeni Vincent Descombes Sevoie s 133 in 130.5 metri ter 242,1 točkami.

Robert Kranjec [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Šesto mesto je osvojil Anže Lanišek s 135.5 in 126 metri ter 237,6 točkami, potem ko je bil po prvi seriji drugi. Bor Pavlovčič je s 127.5 n 128 metri in 230,4 točkami osvojil 12. mesto, Robert Kranjec je po 9. mestu v prvi seriji svojo prvo zimsko tekmo celinskega pokala po Engelbergu 2006 končal na 16. mestu, skočil pa je 127.5 in 125 metrov ter zbral 222,6 točk. Miran Zupančič je s 124 in 125 metri ter 215,8 točkami osvojil 21. mesto, Jurij Tepeš je bil s 125.5 in 116.5 metri ter 197,6 točkami sedemindvajseti. Tomaž Naglič je bil v finalni seriji diskvalificiran zaradi neustreznega dresa, po prvi seriji pa je s 132.5 metri zasedal četrto mesto. Jutri bo v Nemčiji še ena tekma celinskega pokala.

Rezultati: Celinski pokal .: Titisee-Neustadt