Rok Tršan na 27. mestu

Mladinsko svetovni prvenstvo v teku na smučeh se je danes nadaljevalo s preizkušnjami na 10 km za dekleta in 15 km za fante v prosti tehniki z individualnim štartom v kategoriji do 23 let. Najboljšo slovensko uvrstitev je zabeležil Rok Tršan in sicer 27. mesto med 83. tekmovalci.

Dekleta so se podale na štart, ko je termometer kazal -7,2 stopinj pod ničlo. Začetek končne zmagovalke Norvežanke Ragnhild Haga ni bil najhitrejši, a je tempo stopnjevala in bila v cilju skoraj pol minute pred drugo uvrščeno Kazahstanko Anastasio Slonovo (+29,5), tretja je bila Italijanka Debora Agreiter (+29,9). Edina Slovenka na štartu je bila Anja Eržen, ki je med 51. tekmovalkami, osvojila 33. mesto (+3:16,5).

Rok Tršan (številka 30) [foto: liberec2013.cz]

Štart fantov je bil uro in pol za dekleti, vendar še vedno s temperaturami pod lediščem. Tekmo je zaznamovala dvojna ruska zmaga, pri čemer je bil najhitrejši Sergey Ustiugov s časom 35:44,1 pred Evgeniyjem Belovom (+19,7). Tretji je bil Nemec Thomas Bing (+42,4). Tršan je končal na 27. mestu z zaostankom +2:33,1.

Drugi najhitrejši Slovenec je bil Luka Prosen na 57. mestu (+4:06,0), sledil je Luka Gostinčar na 65. mestu (+4:40,3) in Matjaž Gorjanc na 72. mestu (+5:19,5).

Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Liberec :. Dekleta 10 km
Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Liberec :. Fantje 15 km