Šimenc 5. pri mladincih, Razingerjeva 7. pri mladinkah

Drugi dan celinskega pokala v švicarskem Gomsu je bil najbolj uspešen za mladinko Niko Razinger (7. mesto) in mladinca Miha Šimenca (5.). V mrzlih razmerah pri -15 stopinjah so se ženske pomerile na 10 km v klasični tehniki, moški pa na 15 km prav tako v klasični tehniki. Start je bil posamičen.
V mladinski kategoriji (U20) je pri dekletih zmagala Avstrijka Teresa Stadlober s časom 31:18,4, druga je bila Nemka Laura Gimmler (+1:03,7) in tretja njena rojakinja Julia Belger (+1:18,5). Poleg sedme uvrstitve Razingerjeve je deveto mesto osvojila še Anamarija Lampič (+2:49,5).

Nika Razinger [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Pri članicah je zmagala Rusinja Polina Ermoshina 31:51,4, pred Nemko Sandro Ringwald (+10,1) in včerajšnjo zmagovalko Italijanko Iliaro Debertolis (+20,5), najboljša Slovenka je bila Anja Eržen (+1:39,8) na 17. mestu.
Kategorija tekačev do 20 let je zmago prinesla Italijanu Francescu De Fabianiju 42:17,1, drugi je bil Nemec Moritz Madlener (+24,4) ter tretji Nemec Martin Weisheit (+34,5).
Pri članih je zmagal Nemec Franz Goering 40:18,5, pred Italijanom Dietmarjem Noecklerjem (+17,1) in Nemcem Andyjem Kuehnejem (+17,9). Najboljši Slovenec je bil Domen Potočnik (+3:14,5) na 44. mestu.

Rezultati: Celinski pokal :. Goms .: Članice
Rezultati: Celinski pokal :. Goms .: Člani
Rezultati: Celinski pokal :. Goms .: Mladinke
Rezultati: Celinski pokal :. Goms .: Mladinci