Skube in Kuerner odnesla prvi mesti na Cerknem

Matic Skube[foto: GEPA]

Cerkno je gostilo še dve veleslalomski preizkušnji kategorije FIS. V bogati mednarodni zasedbi je v moški konkurenci ponovno slavil domači smučar, tokrat Matic Skube. Še eno drugo mesto je osvojil Miha Kuerner, ki je za zmagovalcem zaostal 23 stotink sekunde, tretji pa je bil Avstrijec Niklas Koeck, ki je bil pet stotink počasnejši od Kuernerja. Miha Hrobat se je uvrstil tik pod zmagovalni oder, Janez Jazbec je bil peti, včerajšnji zmagovalec Žan Kranjec šesti, Mišel Žerak 7., rep deseterice pa je zasedel Patrick Jazbec.

Dekleta slabše

V ženski konkurenci je najboljši čas dosegla Čehinja Andrea Zemanova, drugo in tretje mesto pa sta zasedli Nizozemki Mandy Dirkzwage in Michelle Van Herweden. Od naših deklet je šlo najbolje Nini Žnidar, ki je zasedla deseto mesto, medtem ko je bila Saša Brezovnik 15.

Rezultati: FIS tekme .: Cerkno :. Veleslalom (m)
Rezultati: FIS tekme .: Cerkno :. Veleslalom (ž)