SP: Andrej Jerman osmi, Tina Maze deveta na treningu smuka

Andrej Jeman [foto: GEPA]

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju se danes nadaljuje s treningi smuka. Moški so se na smukaško progo podali prvič. Najboljši čas pa je postavil včerajšnji zmagovalec superveleslaloma Italijan Christof Innerhofer, ki je najbližjega zasledovalca Norvežana Aksla Lunda Svindala za seboj pustil za dobro sekundo. Andrej Jerman (+2.44) je zasedel 8. mesto, Andrej Šporn (+4.15) je bil 25., Gašper Markič (+5.48) 34., Rok Perko (+6.36) 39. in Andrej Križaj (+6.38) pa 40..

Dekleta so opravila že drugi trening smuka za ženske. Najboljši čas je postavila aktualna mladinska svetovna prvakinja v smuku, Norvežanka Lotte Smiseth Sejersted, druga je bila Američanka Julia Mancuso (+0.59), tretja pa Italijanka Elena Fanchini (+1.07). Tina Maze (+1.77) je tokrat zasedla 9., Maruša Ferk (+3.52) pa 27. mesto.

Smučarke se bodo jutri borile za superkombinacijska odličja. Smuk se bo začel ob 10., slalom pa ob 14. uri. Moške pa čaka še drugi trening smuka.

Rezultati: Svetovno prvenstvo .: Garmisch – Partenkirchen :. Smuk – trening I (m)
Rezultati: Svetovno prvenstvo .: Garmisch – Partenkirchen :. Smuk – trening II (ž)