Svindal obranil naslov svetovnega prvaka

Aksel Lund Svindal [foto: GEPA]

Na progah Kandahar in Gudiberg v nemškem Garmisch-Partenkirchnu so se moški na Svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju borili za nova odličja. Po superveleslalomu in smuku je na vrsto prišla še superkombinacija, ki se je začela ob 10. uri.

Na startu smukaškega dela je bilo 41 tekmovalcev iz 22 držav, slovenskih predstavnikov pa na tekmi tokrat nismo imeli. Prvi del lova na medalje je končalo 34 tekmovalcev, najhitrejši pa je bil Norvežan Aksel Lund Svindal. Drugo mesto je zasedal Švicar Beat Feuz, ki je zaostajal 63 stotink, zaostanek Italijana Christofa Innerhoferja na tretjem mestu pa je znašal že 1.18 sekunde.

Svindal je na slalomu nato postavil sedmi čas vožnje, kar je bilo na koncu dovolj za ubranitev naslova iz Val d’Isera, Innerhofer pa je z današnjim srebrom prišel že do tretje kolajne na tem Svetovnem prvenstvu. Na zmagovalnem odru se mu je pridružil še rojak Peter Fill, ki je prejel bronasto medaljo.

Rezultati: Svetovno prvenstvo .: Garmisch – Partenkirchen :. Superkombinacija (m)