SP: Zmaga v Francijo, do točk trije Slovenci

Luka Pintar [foto: Klemen Zibelnik]

Zadnji letošnji sprint za točke svetovnega pokalu, ki je štel tudi za mladinsko svetovno prvenstvo, je dobil Francoz Phillip Lau pred Haraldom Kvaernerjem, tretji je bil Eirik Rykhus (oba NOR).
Na olimpijski progi v Hafjellu so se med dobitnike točk uvrstili tudi trije slovenski reprezentanti, ki pa niso bili v ospredju. Jan Lavtar je tekmo končal na 21. mestu, Luka Pintar je bil 25, medtem ko je Sašo Aleš osvojil trideseto mesto. Matija Liška (43) in Tine Kolenc (48) sta bila tokrat prepočasna za nove točke svetovnega pokala, medtem ko je Žan Ribnikar odstopil v drugi vožnji.

Jutri se bodo tekmovalci pomerili še v kraljevski disciplini (klasik), potem pa se karavana seli v , kjer se bo že v torek začelo zadnje dejanje letošnje sezone – svetovno prvenstvo.