Tim-Kevin Ravnjak do naslova mladinskega prvaka

V Valmalencu, ki gosti mladinsko svetovno prvenstvo deskarjev na snegu, je Tim-Kevin Ravnjak prišel do svojega drugega zlatega odličja v snežnem žlebu.

Tim-Kevin Ravnjak [foto: Oliver Kraus/FIS]

Tekmovanje se je začelo že včeraj s kvalifikacijami, v katerih je bil naš 17-letni deskar najboljši, v finale se je neposredno uvrstil tudi Tit Štante, ki je bil v svoji skupini tretji, s sedmim mestom v skupini pa se je v polfinale prebil Max Kralj Kos. V ženski konkurenci smo imeli dve predstavnici, Kajo Verdnik in Evo Kralj, ki sta zabeležili zelo dobra rezultata. Prva je zgrešila polfinale za samo dve točki in zasedla končno 10. mesto, slednja pa je bila 16.

Danes je bil na sporedu sklepni del boja za naslov prvaka, v katerem je bil Tim-Kevin znova nepremagljiv in tako ponovil uspeh izpred dveh let, ko je v španski Sierri Nevadi osvojil zlato odličje. Tit in Max sta poskrbela za lep ekipni uspeh, saj sta zasedla sedmo oziroma enajsto mesto.

Rezultati: MSP.: Valmalenco :. Snežni žleb (m)
Rezultati: MSP.: Valmalenco :. Snežni žleb (ž)