Tina Maze znova vodilna smučarka

V francoskem Meribelu se je nadaljeval finale svetovnega pokala alpskih smučark. Tekmovalke so se danes pomerile v slalomu, kjer so bile vse oči oprte v dvoboj Tine Maze in Anne Fenninger za veliki kristalni globus. Tokrat ga je dobila Črnjanka, ki je preizkušnjo končala na četrtem mestu, vsega sedem stotink za stopničkami. Fenningerjeva, ki ni vešča slaloma, je pristala na predzadnjem 23. mestu. Tina je z novimi 50 točkami prevzela vodstvo v skupnem seštevku, kjer ima pred nedeljsko zadnjo tekmo – veleslalomom – sedaj 18 točk prednosti.

Tina Maze [foto: GEPA]

Do nove zmage je prišla Američanka Mikaela Shiffrin, ki je bila za pet stotink hitrejša od Švedinje Fride Hansdotter. Najnižjo stopničko zmagovalnega odra pa je zapolnila Slovakinja Veronika Velez Zuzulova.

V seštevku slaloma je mali kristalni globus osvojila Shiffrinova (679 točk), druga je Hansdotterjeva (569 točk), tretja pa Mazejeva (439).

V nedeljo bo na sporedu še veleslalom, ki bo dokončno odločil o skupni zmagovalki.

Rezultati: Svetovni pokal .: Meribel :. Veleslalom (ž)