Trening v Cortini dobila Vonnova, v Wengnu najhitrejši Jansrud

Alpske smučarke so danes preizkusile smukaško progo v Cortini d’Ampezzo, medtem ko so smučarji že drugič trenirali na progi Lauberhorn v Wengnu.

Američanka je bila najhitrejša na edinem treningu v Cortini (foto: GEPA)

V ženski konkurenci sta bili najhitrejši Američanki Lindsey Vonn in Julia Mancuso. Z majhnim zaostankom osemnajstih stotink je tretji čas postavila Tina Maze. Vanja Brodnik je bila 22. (+2.31), Ilka Štuhec pa 41. (+4.67). Ta trojica slovenskih smučark bo nastopila na jutrišnjem in sobotnem smuku, na nedeljskem superveleslalomu pa se jim bo pridružila še Ana Drev.

V Švici je bil zaradi močnega vetra start smuka znižan, in sicer na mesto, kjer bodo tekmovalci jutri začeli s superkombinacijskim smukom. Na skrajšani progi je bil najhitrejši vodilni smukač sezone Norvežan Kjetil Jansrud, drugi je bil Avstrijec Matthias Mayer (+0.45), tretji pa Švicar Carlo Janka (+0.96). Rok Perko je zasedel 11. mesto (+1.50), Boštjan Kline 14. (+1.84), Klemen Kosi 16. (+1.88), Martin Čater 31. (+2.54), Andrej Šporn 39. (+2.71), Štefan Hadalin pa 62. (+5.33).

Rezultati: Trening .: Wengen :. Smuk (m)

Rezultati: Trening .: Cortina d’Ampezzo :. Smuk (ž)