Trojno avstrijsko slavje v Kranju

Na drugi tekmi nordijskih kombinatorcev v Kranju so trojno zmago slavili avstrijski tekmovalci. Tudi na prvem delu, torej na skakalnici, so se najbolje izkazali Avstrijci, saj so bili na vrhu kar štirje. Vodil je Philipp Beikircher pred Janni Reisenauerjem, Davidom Wiegelom in Fabianom Steindlom. Izmed Slovenec je bil po prvem polčasu najboljši Urh Krajnčan na šestem mestu.

Urh Krajčan [foto: SZS]

Na tekaškem delu se je vrstni red nekoliko pomešal. V ciljno ravnino pet kilometrske tekaške preizkušnje je prišlo sedem tekmovalcev, od katerih je imel največ moči Avstrijec Thomas Wolfgang Joebstl, ki je za vsega sedem desetink sekunde ugnal rojaka Philippa Kreuzerja. Pol sekunde več je na tretjem mestu zaostal še en naš severni sosed Fabian Steindl.

Iz slovenske ekipe je do cilja prišel najhitreje Urh Krajnčan, ki je zasedel 14. mesto. Borut Mavc je bil 20., točke pa je osvojil še Leon Šarc (30.).

Rezultati: Alpski pokal .: Kranj