Univerzitetni prvak Japonec, Mavc enajsti

35 nordijskih kombinatorcev se je na univerzijadi v Trentino, natančneje na skakalnicah in tekaški progi v Predazzu, pomerilo na drugi preizkušnji. Tokrat je bil na sporedu skupinski štart. Po 10 kilometrih teka je v cilj najhitreje prišel Rus Viacheaslav Barkov, kateremu sta sledila Poljak Pawel Slowiok in Norvežan Kristoffer Made Waaler. Borut Mavc je tako po polovici tekme držal osmo mesto, Matej Drinovec je bil 14., Jože Kamenik 17., Matic Plaznik 28.

Borut Mavc [foto: Aleš Gros]

A s tem preizkušnje ni bilo konec, kot je običajno. Kombinatorci so se namreč pomerili še v dveh serijah na skakalnici. V prvi seriji na skakalnici je Mavc s skokom 98,0 m napredoval na peto mesto, a je član SSK Ljubno BTC v drugo nastopil skromneje (92,0 m) in nazadoval na enajsto mesto. Plaznik je bil 21., Kamenik 23. in Drinovec 24.

Novi univerzitetni prvak je postal Japonec Aguri Shimizu, ki je bil po teku na petem mestu. Do srebra je prišel Poljak Adam Cieslar, bron pa je osvojil Slowiok.

Nordijski kombinatorci bodo univerzijado končali v sredo z ekipno preizkušnjo.

Rezultati: Univerziada.: Trentino :. Nordijska kombinacija (m)