Urša Bogataj z drugim mestom na Ljubnem zaokrožila slovenski zbir stopničk

Na Ljubnem ob Savinji je na novoletni dan Urša Bogataj zaostala zgolj za Japonko Saro Takanaši, med najboljšo sedmerico so končale še Ema Klinec, Nika Križnar in Nika Prevc.

Urša Bogataj, Sara Takanashi, Marita Kramer [foto: Jure Makovec]

Novoletna tekma na Ljubnem ob Savinji je priložnost prinesla enajstim slovenskim skakalkam, znova jih je šest skočilo med dobitnice točk. Po prvi seriji je bila najboljša Urša Bogataj z nižjega zaletišča od konkurence in s 93.5 metri ter 131,4 točkami na 2. mestu, boljša je bila le Sara Takanaši s 95 metri ter 134,4 točkami. Tretja je bila Marita Kramer z 91.5 metri in 128,5 točkami. Sledila je Nika Križnar s 87.5 metri in 122,5 točkami, izjemna peta je bila Nika Prevc s 86.5 metri in 121,3 točkami, Ema Klinec je zasedala 8. mesto s 86 metri in 119,5 točkami, deveta je bila Špela Rogelj s 87 metri in 119,2 točkami, dvoboj na izpadanje je dobila tudi Jerneja Brecl z 81.5 metri in 107,6 točkami na 22. mestu, brez finala pa so ostale Maja Vtič in Nika Vetrih na 33. mestu, Jerneja Repinc Zupančič na 37. mestu, Katra Komar je bila 39., Lara Logar pa je zasedla 47. mesto.

V finalni seriji je Breclova skočila 77 metrov in je z 205,4 točkami končala na 26. mestu. Rogljeva je zadnji skok na Ljubnem končala pri 85 metrih in je z 228,7 točkami padla na 16. mesto, izjemno je nato poletela Klinčeva, kar 94.5 metrov, 251,8 točk pa jo je popeljalo na končno 4. mesto. Tik za njo je končala Križnarjeva z 91.5 metri in 251,5 točkami. Na vrhu se ni veliko spremenilo, Kramerjeva je zmago na turneji in zlato sovo osvojila z 89.5 metri in 259,5 točkami na tretjem mestu, Bogatajeva je nov super slovenski uspeh spisala z 88 metri in 261,8 točkami na drugem mestu, 61. zmage v karieri pa se je razveselila Takanašijeva z 89 metri in 266,8 točkami v finalni seriji.

Urša Bogataj [foto: Jure Makovec]

Super dan, sem zadovoljna z vsakimi stopničkami. Kdo si ne bi želel zmagati? Tudi jaz si, a tako je pač v športu, morda se pa tudi meni obrne sreča v prid in me tudi to kdaj doleti,” je dejala Bogatajeva. Z današnjim nastopom je bila zadovoljna tudi Klinčeva: “Zelo sem zadovoljna s finalnim skokom. Vedela sem, kje je bila napaka, občutki so bili pravi v prvi seriji. Žal mi je, da ni bilo stopničk, a z enim vrhunskim skokom kot kaže niso več mogoče. A to me tudi zelo veseli, konkurenca je močna in se ženemo naprej. Super izkušnja zame danes.

Svetovni pokal se bo konec januarja nadaljeval v nemškem Willingenu.

Rezultati: Svetovni pokal .: Ljubno
Lestvice: Silvestrska turneja