Uspešni nastopi mladih skakalnih upov

V nemškem Garmisch – Partenkirchenu je preko vikenda potekal FIS Schüler Grand Prix, kjer so odlično nastopili tudi slovenski predstavniki. Med dečki do 11 let je Karlo Vodušek moral priznati premoč le domačinu Maximilianu Jägerju, njegov uspeh je dopolnil Juš Sušnik na četrtem mestu. Med deklicami je bila Pia Slamek nepremagljiva.

Med dečki do 12 let je bil Luka Robnik deveti, tik za njim se je uvrstil Jan Bombek. Katja Markuta je med dekleti zasedla drugo mesto.

V najstarejši kategoriji, dečki do 13 let, je Timi Zajc le za las zgrešil zmago in se je moral zadovoljiti z drugim mestom. David Presterl je bil 21. Med dekleti je Nika Križnar zasedla najnižjo stopničko zmagovalnega odra.

Na ekipnih preizkušnjah so bila dekleta (Pia Slamek, Katja Markuta, Nika Križnar) nepremagljiva, enako so storili tudi člani prve moške ekipe (Karlo Vodušek, Luka Robnik, Timi Zajc), druga slovenska ekipa (Juš Sušnik, Jan Bombek, David Presterl) pa so zasedli deveto mesto.

Mlade skakalce in skakalke so na tekmovanju spremljali Peter Jošt, Stanislav Grm in Viktor Zima.

Rezultati: FIS Schüler Grand Prix .: Ga – Pa :. Posamično
Rezultati: FIS Schüler Grand Prix .: Ga – Pa :. Ekipno