V nedeljo državno prvenstvo v smučarskih skokih

Planica [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

V nedeljo, 7. septembra, bo v Planici na prenovljeni Bloudkovi velikanki (HS 139) potekalo člansko državno prvenstvo v smučarskih skokih. Med seboj se bodo pomerili člani, članice ter člani na ekipni tekmi. Naslov državnega prvaka bo tokrat branil Tomaž Naglič, ki je bil lani boljši od Matica Kramaršiča in Jurij Tepeša. Slednji je slavil na premiernem državnem prvenstvu na veliki skakalnici leta 2012. Med članicami je lani najboljšo pripravljenost prikazala in s tem osvojila državni naslov Katja Požun, sledili sta ji Maja Vtič in Špela Rogelj.

V prvi seriji nastopi 50 najboljših tekmovalcev s poskusne serije, medtem ko v finalni seriji nastopi 30 najboljših iz prve serije. Na članskem prvenstvu lahko poleg članov, mladincev do 20 in mladincev do 18 let nastopi še trenutno 5 najboljših mladincev do 16 let.