Za konec Katja Požun druga

Katja Požun [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Katja Požun je na zadnji tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v letošnjem poletju dokazala, da je v odlični formi. V kazahstanskem Almatyu je namreč zasedla drugo mesto. Zagorjanka je uspeh pričela tlakovala v prvi seriji, ko je skočila 92,5 m in se uvrstila tik za najboljšo trojico na četrto mesto. V finalni seriji je pristala pri 95,5 in tako napredovala po lestvici navzgor. Vodilne po prvi seriji Japonke Sare Takanashi (99,0; 107,5) na koncu vendarle ni uspela ugnati, kljub njenemu padcu. Ob izjemno ugodnem vetru (odbitek 13,2 točk) je pristala pri 107,5 m, a vseh sil ni zdržala in je padla. Tretje mesto je zasedla Kanadčanka Atsuko Tanaka (93,0; 93,0).

Današnje uvrstitve sem zelo vesela, saj včeraj ni bil moj dan. Naredila sem dva dobra skoka. Veliko spoštovanje Sari, saj nas je ugnala kljub padcu. Pred zimo bomo naredili še nekaj skupinskih priprav, saj moji skoki še niso najboljši. Pričakujem izboljšanje tehnike. Veselim se zime,” je po tekmi menila Požunova.

Katjin uspeh je dopolnila Eva Logar (93,0; 94,5) na četrtem mestu. Dobre so bile tudi preostale vražje Slovenke. Maja Vtič (97,0; 93,5) je bila osma, Špela Rogelj (91,5; 93,5) deseta in Urša Bogataj (88,5; 92,5) 17.

Skakalke so s tem zaključile letošnji poletni “svetovni pokal”. Suverena zmagovalka je Takanashijeva (525 točk), druga je Francozinja Coline Mattel (334), tretja pa Požunova (286). Logarjeva (180) je peta, Bogatajeva (140) deseta, Vtičeva (135) enasta, Ema Klinec (100) 16., Rogljeva (73) 22., .

Rezultati: Poletna velika nagrada .: Almaty :. Uradni rezultati
Lestvice: Poletna velika nagrada