Že na drugi tekmi do prve zmage

Matevž Petek [foto: SZS]

Po zmagi v Londonu, na otvoritveni tekmi svetovnega pokala v deskanju na snegu v disciplini akrobatski skoki, se na današnji tekmi v Stockholmu, Marko Grilc žal ni uvrstil v finale in na koncu pristal na 40. mestu. Naš najboljše uvrščeni Matevž Petek je zasedel 11. mesto in se tako veselil svojega prvega finala v tej sezoni.

Vesel sem, da sem ujel stik z najboljšimi,” je povedal Matevž in dodal, da je sicer razočaran nad finalno vožnjo, saj bi z boljšimi triki lahko posegel tudi po najvišjih mestih. Današnja tekma je vsekakor predstavljala generalko pred svetovnim prvenstvom, ki bo januarja v Barceloni. Matevž se bo do takrat pripravljal na Rogli v upanju, da se mu bodo triki na svetovnem prvenstvu bolj posrečili.
Slovenske barve so zastopali še Luka Jeromel (15. mesto), Domen Bizjak (27.) in Matevž Pristavec (38.).

Prve zmage v karieri se je razveselil Sebastien Toutant. Komaj 18-letni Kanadčan je šele drugič nastopil med svetovno elito. Drugo mesto je zasedel Finec Petja Piiroinen, tretji pa je bil Švicar Patrick Burgener.

Po dveh tekmah svetovnega pokala Marko na skupni lestvici trenutno zaseda odlično 3. mesto.

Rezultati: Svetovni pokal .: Stockholm