Eli Plut deveta na slalomu MSP v Jasni

Po ženskem veleslalomu mladinskega svetovnega prvenstva v Jasni na Slovaškem, na katerem je peterica slovenskih deklet ostala brez uvrstitve, je danes prišel na vrsto še slalom in z njim tudi nekaj lepih rezultatov.

Eli Plut [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Po prvem teku je Ana Bucik zasedala deveto mesto, njen zaostanek za vodilno Švedinjo Magdalena Fjaellstroem pa je znašal 2,13 sekunde. Priložnost, da v drugem teku izkoristita boljše pogoje na progi, sta imeli tudi Eli Plut in Saša Brezovnik, ki sta bili po uvodni vožnji na 15. oziroma 25. mestu. Desiree Kopše je bila 43., Mihaela Kosi pa 53.

V drugo je zelo dobro nastopila Plutova in postavila šesti čas voženj, kar je bilo po koncu tekme dovolj za deveto mesto. Brezovnikova je bila 21., Kopšetova 26., Kosijeva v finalni vožnji ni startala, Bucikova pa je odstopila. Zmagala je domača smučarka Petra Vlhova, sledila ji je Švedinja Charlotta Saefvenbergova, tretja pa je bila Nemka Marina Wallner.

Rezultati: MSP.: Jasna :. Slalom (ž)
Rezultati: MSP.: Jasna :. Veleslalom (m)