Justin zmagovalec celinskega pokala v Engelbergu

Po svetovnem pokalu je tradicionalno švicarski Engelberg gostil še tekme celinskega pokala v smučarskih skokih. Prvi tekmovalni dan je veliko veselja prinesel slovenskemu taboru, saj je Rok Justin slavil zmago. Član SSD Stol Žirovnica je s skokom 127,0 m vodil že po prvi seriji, v finalu pa s 129,0 m rutinirano obranil prednost. Drugouvrščeni Poljak Bartlomiej Klusek (128,0 m; 130,0 m) je zaostal pol točke, tretji Norvežan Tom Hilde (125,5; 131,5) pa še dodatne štiri desetinke točke.

Rok Justin [foto: GEPA]

Na nehvaležno četrto mesto se je uvrstil Miran Zupančič (122,5; 131,0), ki je v finalu napredoval za dve mesti. Točke je za 12. mesto prejel še Jure Šinkovec (124,5; 124,5). Tomaž Naglič (113,0) je bil 45., Tilen Bartol (105,5) pa 56. Zaradi neustreznih smuči je bil diskvalificiran Anže Semenič.

V nedeljo bo na sporedu še ena tekma celinskega pokala v Engelbergu.

Rezultati: Celinski pokal .: Engelberg