Lea Einfalt druga v Gomsu

Prvi dan celinskega pokala v teku na smučeh v švicarskem Gomsu se je od slovenskih tekmovalcev najbolje odrezala Lea Einfalt, ki je med tekačicami do 20 let osvojila drugo mesto na 5 km v prosti tehniki (+9,2). Zmagala je Italijanka Francesca Baudin (15:02,5), tretja je bila Avstrijka Teresa Stadlober (+12,8). Klubska kolegica Einfaltove Anamarija Lampič je osvojila šesto mesto (+53,6).

Med članicami je prvo mesto osvojila Italijanka Ilaria Debertolis (14:35,5), druga je bila Španka Laura Orgue (+8,3) in tretja Italijanka Marina Piller (+12,3). Slovenski predstavnici sta bili Anja Eržen na 21. mestu (+1:08,8) in Mirjam Soklič na 23. mestu (+1:13,3).

Lea Einfalt [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Med tekači do 20 let je na 10 km v prosti tehniki zmagal Italijan Francesco De Fabiani (26:24,9), pred Nemcem Martinom Weisheitom (+3,9) in Francozom Clementom Parissejem (+11,1). Najboljši Slovenec je bil Aljaž Praznik na 29. mestu (+1:55,3).

Med člani se je zmage veselil izkušeni Italijan Valerio Checchi (25:47,7), drugi je bil Romun Paul Constantin Pepene (+ 11,2) in tretji Francoz Paul Goalabre (+16,4). Med slovenskimi reprezentanti je bil najhitrejši Domen Potočnik na 62. mestu (+2:15,2).

Jutri bo na sporedu posamičen štart v klasični tehniki. Ženske se bodo pomerile na 10 km, moški pa na 15 km.

Rezultati: Celinski pokal .: Goms :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Goms :. Člani
Rezultati: Celinski pokal .: Goms :. Mladinke
Rezultati: Celinski pokal .: Goms :. Mladinci