Miran Zupančič na stopničkah v Sapporu

Na Japonskem je za našo b reprezentanco še en dober dan, saj so ekipno pokazali odlične skoke, najbolj pa je navdušil Miran Zupančič. 23-letnik iz Zagorja je svojo uvrstitev v ekipo za kontinentalni pokal upravičil že na prvih dveh tekmah v Sapporu, ko je zasedel 4. in 5. mesto, danes pa mu je uspel veliki met in se je tako prvič v karieri uvrstil na oder za zmagovalce. Daljavi 132 in 121 metrov sta zadostovali za odlično tretje mesto – za zmagovalcem iz Norveške Kimom Rene Elverum Sorsellom in drugouvrščenim japonskim veteranom Takanobu Okabejem.

Poleg Zupančiča se je na tekmo uvrstilo sedem naših skakalcev, od tega so med dobitniki točk pristali Nejc Dežman na devetem mestu, Žiga Mandl na 11., Gašper Bartol je bil 13., Andraž Pograjc 16. In Matic Kramaršič 25.

Naša druga reprenzentanca se zdaj vrača v domovino, že naslednji teden pa bodo nastopili na prizorišču velikega zaključka novoletne turneje – v avstrijskem Bischofshofnu.

Rezultati: Celinski pokal .: Sapporo :. Uradni rezultati