MSP: Golob in Masterl v osmini finala

V italijanskem Valmalanecu je bila na sporedu zadnja preizkušnja mladinskega svetovnega prvenstva v smučanju prostega sloga. Videli smo namreč še boje v smučarskem krosu, v katerem sta Slovenske barve branila dva tekmovalca – Nik Gal Golob in Matic Masterl.

Naša smučarja sta s tekmovanjem začela dobro, saj sta v kvalifikacijah postavila 30. oziroma 31. čas in si tako priborila nastopa v osmini finala. Masterl je nastopil v peti skupini, kjer je zasedel četrto mesto, to pa je pomenilo, da je bila njegova končna uvrstitev 32. mesto.

V osmi skupini je šlo Golobu nekoliko bolje, saj je čez ciljno črto prismučal kot tretji, kar mu je na koncu prineslo 23. mesto. Zlato je osvojil Norvežan Magnus Bjoernnes, srebro Šved John Eklund, bron pa Nemec Valentin Egger.