MSP: Kline 14., Čater 15. na veleslalomu

Boštjan Kline [foto: GEPA]

V Crans Montani se je z veleslalomom začelo 30. Mladinsko svetovno prvenstvo. V boj za odličje se je na prvi vožnji podalo kar 163 tekmovalcev, med njimi tudi šest slovenskih smučarjev. Martin Čater je nosil startno številko 18., Boštjan Kline 20., Žan Kranjec 24., Klemen Kosi 58., Mišel Žerak 61., Tilen Debelak pa 64.

Prvak je postal Francoz Alexis Pinturault, srebro je osvojil Avstrijec Vincent Kriechmayr, bron pa Francoz Mathieu Faivre. Od naših se je najbolje odrezal Kline, ki je zasedel 14. mesto, na mesto za njim se je uvrstil Čater, Kosi je bil 28., Kranjec pa 31. Debelak je odstopil v prvi, Žerak pa v drugi vožnji.

Pred veleslalomsko tekmo so dekleta opravila s prvim uradnim treningom smuka. Na startu je bilo 66 tekmovalk, med njimi tudi šest Slovenk. Ana Kobal je bila 36., Katja Horvat 40., Maja Knez 41., Anja Oman 43., Ana Bucik 46., Tina Robnik pa vožnje ni končala. Najboljši čas treninga je postavila Norvežanka Lotte Smiseth Sejersted.

Dekleta imajo jutri na sporedu še en trening smuka, fantje pa se bodo borili za slalomska odličja.

Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Crans Montana :. Veleslalom (m)
Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Crans Montana :. Smuk – trening I (ž)