Osmo mesto Dvornikove na Krvavcu

Na Krvavcu je v organizaciji ASK Triglav potekala prva izmed dveh veleslalomskih tekem evropskega pokala za ženske. Ob 10. uri je bilo na start pripravljenih kar 95 tekmovalk, med njimi tudi sedem slovenskih predstavnic.

Neja Dvornik [foto: Aleš Fevžer/Zlata Lisica]

V prvem teku sta se od naših deklet najbolje odrezali Neja Dvornik in Andreja Slokar, ki sta za vodilno smučarko, Kajo Norbye iz Norveške, zaostajali 1.03 oziroma 1.50 sekunde in s tem zasedali deveto in devetnajsto mesto.

Dvornikova je s petim časom finala napredovala za eno mesto, na osmo, medtem ko je Slokarjeva zdrsnila na 24. Rebeka Oblak je zasedla 49. mesto, Nika Murovec 52., Nika Tomšič in Lina Knific sta v prvem teku postavili 62. in 63. čas, Anja Oplotnik pa je odstopila.

Zmagala je predstavnica Hrvaške Zrinka Ljutić, sledili pa sta ji Norvežanki Marte Monsen in Norbyejeva.

Krvavec bo jutri gostil še eno veleslalomsko preizkušnjo. Prvi tek se bo ponovno začel ob 10., drugi pa ob 13. uri.

Rezultati: Evropski pokal .: Krvavec :. Veleslalom (ž)