Slavje Andreje Slokar v Kranjski Gori

V Kranjski Gori je z drugim paketom veleslalomskih tekem kategorije FIS padel zastor nad dvodnevnim dogajanjem. Slovenski alpski smučarji in smučarke so ponovno dosegli lep točkovni zbir FIS točk. V ”malho” je največ prispevala Andreja Slokar, ki je dobila tekmo deklet.

Slokarjeva je za 16 stotink premagala Čehinjo Ester Ledecka, ki je slavila na včerajšnjem veleslalomu v Kranjski Gori. Na petem mestu je pristala Klara Livk (+0.95), Saša Brezovnik pa je z zaostankom +1.41 pristala na 10. mestu. Tik za njo je preizkušnjo končala Živa Otoničar (+1.61). Do FIS točk so se dokopale še Maja Bernard, Misel Marovt, Katja Lokar, Anja Žibert in Eva Zimšek.

Pri moških se je tokrat najbolje odrezal Žan Špilar, ki je s sekundo in 12 stotinkami zaostanka za zmagovalcem Lukasom Wasmeierjem – Nemec je slavil drugič v dveh dneh – zasedel sedmo mesto. Med prvih petnajst so se uvrstili še Luka Pančur (12.), Žan Kralj (13.) in Ven Florjančič (15.).

Rezultati: FIS tekme .: Kranjska Gora :. Veleslalom (ž)
Rezultati: FIS tekme .: Kranjska Gora :. Veleslalom (m)