SP: Saša Farič 13. v Innichenu

Saša Farič [foto: Grega Stopar]

V italijanskem Innichenu so bile dopoldan najprej kvalifikacije, popoldan pa še finalna vožnja zadnje tekme smučarskega krosa za svetovni pokal v tem koledarskem letu. Pri ženskah je slavila Švicarska Fanny Smith, ki pa v skupnem seštevku svetovnega pokala smučarskega krosa iz prvega mesta ni uspela zriniti vodilne po včerajšnji prvi tekmi, Anne Holmlund, ki je danes končala na četrtem mestu in tako za las obdržala prednost. Naša edina ženska predstavnica, šestindvajsetletna Saša Farič, se je ponovno uvrstila na 13. mesto, si prislužila novih 20 točk, v skupni razvrstitvi smučarskega krosa pa se je pomaknila na 15. mesto.

Tudi v moški konkurenci zmagovalec včerajšnje prve tekme, Švicar Patrick Gasser, ostaja v skupni razvrstitvi na vodilnem mestu. Kljub današnji slabši predstavi in končnem 13. mestu, je ohranil nekaj točk prednosti pred današnjim zmagovalcem, Avstralcem Scottom Knellerjem. V kvalifikacijah so se pomerili tudi trije naši tekmovalci, Simon Jecl, Matej Adorjan in Filip Flisar, ki se je s 26. časom edini uvrstil v finalno vožnjo. Mariborčan je osvojil 26. mesto, na lestvici smučarskega krosa po dveh tekmah od skupno enajstih v tej sezoni pa zaseda 28. mesto.

Rezultati: Svetovni pokal .: Innichen (m)
Rezultati: Svetovni pokal .: Innichen (ž)