V Engelbergu zmaga Avstrijcu, Pavlovčič 11.

Na drugi tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v švicarskem Engelbergu, na čisto zadnji preizkušnji pred jutrišnjim začetkom 66. novoletne turneje, je Bor Pavlovčič osvojil 11., Nejc Dežman pa 13. mesto.

Bor Pavlovčič [foto: SZS]

Precej bolje je našima tekmovalcema kazalo v prvi seriji, ko je Pavlovčič s 129.5 metri zasedal 4. mesto, Dežman pa je bil s 135 metri šesti. V finalu je član ND Rateče Planica skočil 126 metrov, skupni zbir 259,1 točk pa ga je potisnil na 11. mesto. Izgubil je tudi Kranjčan, ki je s 126.5 metri in 256,0 točkami končal na 13. mestu. Točke sta na 17. mestu, po prvi seriji je bil 10., osvojila še Miran Zupančič in Tomaž Naglič, ki je po 12. mestu v prvi seriji na koncu osvojil 24. mesto.

Tekmo je znova zaznamoval veter, izven finala so tako ostali Aljaž Osterc na 32., Anže Lanišek na 33. in Andraž Pograjc na 39. mestu. Prve zmage se veseli Avstrijec Ulrich Wohlgenannt, ki je zbral 276,3 točk, drugi je prvo odkritje sezone, Poljak Tomasz Pilch z 269,1 točkami, tretji pa Norvežan Marius Lindvik. Skupno pred nadaljevanjem sezone v začetku januarja v Neustadtu močno vodi Pilch s 397 točkami, Žiga Jelar je padel na četrto mesto z 224 točkami.

Rezultati: Celinski pokal .: Engelberg